Akcja "Żonkile" w 80 rocznicę powstania w getcie warszawskim

Akcja "Żonkile" w 80 rocznicę powstania w getcie warszawskim


Społeczność naszej szkoły przyłączyła się do akcji “Żonkile” organizowanej przez Muzeum POLIN. Akcji tej od początku towarzyszy hasło “Łączy nas pamięć”.

Dlaczego żonkile? Żółty żonkil to symbol zbiorowej pamięci. Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez całe swoje życie pamiętając o wydarzeniach z tamtego okresu przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.

Wierząc, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które jednoczą uczniowie z klas I – VIII będą uczestnikami ciekawych, dopasowanych do ich potrzeb warsztatów edukacyjnych. Ósmo i siódmoklasiści obejrzą premierowy pokaz animacji “Zdążyć przed Panem Bogiem”. Młodsi wykonają papierowe żonkile na znak pamięci o wydarzeniach sprzed 80 lat.