Bezpiecznie w domu, w szkole i na drodze.

Ludzkie życie jest bezcenne, a świadkami wypadku lub nagłego zachorowania mogą być najmłodsi uczniowie. Udzielanie pierwszej pomocy to najczęściej kilka czynności, z którymi poradzi sobie każdy uczeń, jeśli tylko wcześniej nabędzie wiedzę i umiejętności praktyczne.

W ramach realizacji przez pedagoga szkolnego i pedagoga specjalnego innowacji pedagogicznej “Bezpiecznie w domu, w szkole i na drodze” uczniowie klas II a, II b, III a uczestniczyli w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadziła pielęgniarka szkolna Pani Irena Kowalik. Podczas zajęć uczniowie mogli poczuć się jak mali ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Uczniowie trenowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięcie, zranienia, zwichnięcia i złamania.

Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy, utrwaliły również znajomość numerów alarmowych.

Spotkanie było doskonałą lekcją połączenia zabawy z przekazem jakże istotniej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt-ratowania życia.