Czwartoklasiści na zajęciach terenowych z przyrody nad Zalewem Zakrzew.

Zajęcia terenowe z przyrody nad Zalewem Zakrzew dla czwartoklasistów 🦞🐚💦🌲☀️🌦️.

Uczniowie klas: 4a i 4b z wychowawczyniami – p. Iwoną Sowulą i p. Olgą Sukiennik – Sadłucką oraz nauczycielkami: p. Magdaleną Soburą i p. Izabelą Śledzioną uczestniczyli w Zajęciach terenowych nad Zalewem w Zakrzewie. Nasi czwartoklasiści poznali rośliny i zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym, które omawiają na lekcji przyrody. Doświadczalnie badali przeźroczystość wody z naszego zalewu przy użyciu przyrządu z krążkiem Secchiego. Następnie sprawdzali stężenie azotanów (V) w badanej próbce wody przy użyciu zestawu do szybkiej analizy wód. W czasie zajęć uczniowie wykonali fotografie roślin naczyniowych nad zalewem, które wykorzystają już wkrótce na zajęciach w szkole. Po skończonych zajęciach przyrodniczych odbyło się klasowe spotkanie integracyjne na terenie siedziby Nadleśnictwa Kłobuck. Wszystkie cele dzisiejszych zajęć zostały zrealizowane. Bardzo dziękujemy naszym leśnikom za gościnność🌲🌳☘️ .