DNI PATRONA

Dni Patrona w Jedynce

Dziś odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia ku czci naszego Patrona Władysława Stefana Sebyły. Uczniowie klasy 7a przedstawili montaż slowno-muzyczny, ukazujący najważniejsze wydarzenia z życia poety oraz recytowali Jego utwory.

Swą obecnością zaszczycili nas Burmistrz Kłobucka Pan Jerzy Zakrzewski oraz Sekretarz Gminy Pani Sylwia Piątkowska. Do Jedynki przybyli też uczniowie nagrodzeni w Powiatowym Konkursie Plastyczno-Literackim “Jestem ilustratorem poezji Władysława Sebyły”. Został on zorganizowany pod patronatem Burmistrza Kłobucka, który wręczył laureatom dyplomy i nagrody.

Społeczność naszej szkoły już od grudnia przygotowywała się do uczczenia 121. rocznicy urodzin poety. Ogłosiliśmy wtedy organizację konkursu powiatowego i szkolnego na wiersz o szkole.

W ostatnich tygodniach na lekcjach i innych zajęciach wspominano wydarzenia z życia pisarza kłobucczanina oraz Jego twórczość, a uczniowie wykonywali ilustracje do wierszy Władysława Sebyły, a także samodzielnie tworzyli własne utwory.

6 lutego 2023 roku poczet sztandarowy naszej szkoły, delegacje uczniów z klas III-VIII oraz Dyrekcja i nauczyciele wzięli udział w Apelu Pamięci przy pomniku poety, złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Dni Patrona to szczególny czas w życiu każdej szkoły, naszej także. Możemy powtórzyć słowa piosenki: “Kłobuck wielkiego poetę ma”, a Jedynka wielkiego Patrona.