Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły  włączają się w obchody “Dnia Bezpiecznego Internetu”, który w tym roku przypada 9 lutego.

DBI obchodzony jest od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej w celu promowania działań zwiększających bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w dostępie do zasobów internetowych.

Obchody będą trwały przez cały luty i marzec. Nasze szkolne działania związane z bezpieczeństwem w „sieci” dodatkowo wydłużamy na cały drugi semestr.

W ramach udziału w akcji odbyło się już szkolenie dla nauczycieli w formie prezentacji. W ramach kampanii informacyjnej zorganizowane zostaną zajęcia dla uczniów  klas I-III  oraz konkurs plastyczny na plakat promujący DBI. Wychowawcy przeprowadzą zajęcia na temat bezpieczeństwa, zagrożeń, korzyści związanych z korzystaniem z komputera i  Internetu. Zostanie przeprowadzona anonimowa ankieta wśród uczniów na ww. temat . Dla rodziców zostanie przygotowana prezentacja- kompedium wiedzy m.in. na temat zagrożeń, blokad rodzicielskich, programów antywirusowych, szkolenie nt.: ”Wpływ multimediów na funkcjonowanie dziecka”. Planowany jest również konkurs wiedzy dla uczniów klas IV-VIII „ Jestem odpowiedzialny i bezpieczny w sieci”.

 

——————————————————————————————————————

Zapraszamy do krótkiego testu – BEZPIECZNI W INTERNECIE

Zajęcia w klasach I-III

FOTORELACJA