Dzień Edukacji Narodowej w Jedynce

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień w życiu szkoły. Uroczysta akademia z okazji tego święta odbyła się w dniu 14 października 2021 roku. Uczniowie klas VIII b i VII c oraz chór szkolny pod opieką nauczycielek – Izabeli Wypych, Anny Gradzik, Agnieszki Zielińskiej i Dominiki Szczepaniak wspaniale przygotowali wiele ciekawych piosenek i scenek z życia szkoły, obrazujących odpowiedzialną i trudną pracę nauczycieli.

W części artystycznej uczniowie piosenką, słowem i tańcem uświetnili ten wspaniały dzień w roku szkolnym. W kierunku nauczycieli oraz pracowników administracji

i obsługi popłynęło wiele ciepłych i miłych słów. Uczniowie złożyli najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów.

Pani Dyrektor Anna Kępczyńska – w swoim przemówieniu podziękowała za trud pracy w nauczaniu i wychowaniu młodego pokolenia, życzyła, aby aktywna i twórcza postawa nauczyciela znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji. Wyróżnione osoby zostały uhonorowane Nagrodą Dyrektora.

Podczas tej uroczystości zaszczycili nas swą obecnością: Burmistrz Kłobucka – Pan Jerzy Zakrzewski, Sekretarz Gminy Kłobuck – Pani Sylwia Piątkowska, Przewodniczący Komisji Edukacji Publicznej, Ochrony Zdrowia, Polityki Społecznej, Kultury, Sportu i Turystyki – Pan Bartłomiej Saran, Dyrektor CEA w Kłobucku – Pan Jacek Krakowian,  Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku – Pani Ewa Bednarczyk, Wiceprzewodnicząca Rady RodzicówPani Beata Karwat, Sekretarz Rady Rodziców – Pani Joanna Makles.

Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły

i zaproszonym gościom oraz wręczyli przepiękne laurki.

Uroczystość ta przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.

 

My, nauczyciele, możemy być dumni z tak uzdolnionej młodzieży!

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystej akademii.