Koszykarskie Święto w Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku


Za datę powstania koszykówki uznaje się 21 grudnia 1891 r., a za jej twórcę Jamesa Naismitha. To tylko mała wzmianka z HKS- u (Historii Kultury Fizycznej), przedmiotu akademickiego, który niejednemu studentowi pozostanie na długo w pamięci.

14 marca Szkoła Podstawowa nr 1 w Kłobucku dzięki uprzejmości P. Dyrektor Anny Kępczyńskiej stała się Powiatową Stolicą Koszykówki za sprawą Powiatowych Mistrzostw Szkolnego Związku Sportowego Dziewcząt i Chłopców klas 4-6. Do popularnej ,,Jedynki” zawitało 7 drużyn dziewcząt i 8 chłopców by na dwóch boiskach rywalizować o Powiatowy Championat premiowany awansem do Półfinałowych Mistrzostw SZS Województwa Śląskiego. Stawka mistrzostw była wysoka, a zawodniczki i zawodnicy dostarczyli licznie zgromadzonej publiczności mnóstwo emocji prezentując zagrania, kórych nie powstydziłby się sam Michael Jordan wybrany w plebiscycie najlepszym koszykarzem XX wieku.

Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników mistrzostw, bo sam start w zawodach postawił ich już na wygranej pozycji.

Dariusz Wojnowski