MIKOŁAJ DLA DZIECI Z HOSPICJUM

Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Mimo bardzo szczególnej sytuacji,  w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, związanej z pandemią COVID-19,  Szkoła Podstawowa im. Władysława Sebyły w Kłobucku zaangażowała się w akcję MIKOŁAJ DLA DZIECI Z HOSPICJUM.
Celem przedsięwzięcia jest obdarowanie chorych i potrzebujących dzieci paczkami przygotowanymi przez wolontariuszy.
Na terenie szkoły od 18.11.2020 r. do 27.11.2020 r. będzie odbywała się zbiórka darów.
Przedmiotami zbiórki będą: zabawki edukacyjne, gry, pluszaki, słodycze, kosmetyki pielęgnacyjne (również dla dorosłych, ponieważ Hospicjum wspiera także oddział dla dorosłych i jest także zapotrzebowanie na szampony, kremy, balsamy w płynie), oliwki, chusteczki nawilżone, ręczniki, koce, pościele, proszki antyalergiczne, a także pieluchy dla dorosłych w rozmiarze 2 i 3 oraz wszelkie środki czystości.
Produkty muszą być nowe ze względu na obostrzenia związane z reżimem sanitarnym. Codziennie w godzinach od 8.00 do 14.00 będzie można zostawić w szkole wymienione rzeczy. Przed szkołą bądź w razie niepogody w przedsionku będzie wystawiony karton, do którego można wkładać produkty podarowane w ramach akcji.
Bardzo prosimy, aby były one zapakowane np. w reklamówkę i zawierały informację z imieniem i nazwiskiem oraz klasą, do której chodzi dziecko biorące udział w akcji. Pozwoli nam to na weryfikację uczniów, którzy w niej uczestniczyli – uczniowie otrzymają  pozytywne uwagi wpisane do dziennika.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji -zwłaszcza naszych szkolnych wolontariuszy!!!
Podarujmy dzieciom i podopiecznym Hospicjum radość.
Zbiórka jest organizowana przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.
Informacje o akcji są  dostępne na stronie szkoły i FB oraz w linku zamieszczonym poniżej   – link ze Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej

https://liblink.pl/WNcibLwFwl

Koordynatorzy akcji:  Katarzyna Grzybowska oraz opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu Panie Joanna Surowiec, Beata Jagiełka, Sylwia Napora i Agnieszka Zielińska.

Obrazek wyróżniający “Mikołaj” pochodzi z zasobów z portalu Freepik.com: Boże Narodzenie plik wektorowy utworzone przez pch.vector – pl.freepik.com