"Mój pomysł na zagospodarowanie terenu wokół szkoły" projekt na lekcjach geografii

"Mój pomysł na zagospodarowanie terenu wokół szkoły" projekt na lekcjach geografii


Nauczyciel geografii p. Beata Jagiełka wraz z uczniami klasy 5a w ramach lekcji geografii realizowali projekt „Mój pomysł na zagospodarowanie terenu wokół szkoły”. Mogli wykonać projekt w formie modelu przestrzennego, plakatu lub prezentacji multimedialnej indywidualnie lub grupowo. Większość uczniów wykonała modele przestrzenne, kilka osób zaprojektowało teren na plakatach, była też jedna prezentacja multimedialna.

Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością oraz zaangażowaniem. W swoich projektach umieściły takie obiekty jak: ściana wspinaczkowa, basen otwarty, basen kryty, park linowy, plac zabaw, miejsce na ognisko, miejsce do grania w tenisa, budka na elektryczne hulajnogi, a nawet pole golfowe, lądowisko dla helikopterów czy pas startowy dla samolotów. Uczniowie zadbali także o architekturę zieleni. Trudno było ocenić, która z prac jest najlepsza, w związku z tym przeprowadziliśmy ankietę, w której uczniowie wyłonili zwycięzców. Zdaniem uczniów

I miejsce zajął Karol Kabziński,

II miejsce zdobyli Jakub Bladocha, Nadia Krok-Bińkowska, Julian Lubczyński i Nadia Skowron,

III miejsce zdobyły Michalina Stefańska, Magdalena Śmiatek i Zuzanna Zięba.

Pomysł projektu zbiegł się w czasie z budową sali sportowej. Uczniowie przedstawili więc swoje propozycje zagospodarowania przestrzeni po zakończeniu budowy. Może któraś z nich zostanie zrealizowana.