Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja


3 maja 1791 roku uchwalono konstytucję, która przeszła do historii pod nazwą Konstytucji 3 Maja. Konstytucja budziła nadzieję na wyprowadzenie Polski z niewoli i uratowanie jej zagrożonej niepodległości. Przetrwała w tradycji jako ukoronowanie starań patriotów polskich o uratowanie Ojczyzny. Nasza szkoła pamiętała o ważnych majowych świętach, a zwłaszcza o rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii zorganizowanej przez klasę II b i V b wraz z wychowawczyniami p. Agnieszką Sieją i p. Katarzyną Grzybowską. Serdeczne podziękowania Pani Dyrektor złożyła Uczniom i Nauczycielom przygotowującym tę akademię. Pani Agnieszce Siei, Pani Katarzynie Grzybowskiej, Pani Izabeli Wypych, Pani Karolinie Suchańskiej oraz Panu Dariuszowi Wojnowskiemu.