Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.

Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.


Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.
Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem.

Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski. W Polsce na niebiesko, w poprzednich latach, zaświeciły się m.in. Pałac Kultury i Nauki, most Śląsko-Dąbrowski, gmach Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie czy Katowicki Spodek, a w dużych sieciach handlowych istnieją tak zwane „Ciche godziny”.

2 kwietnia każdy może wyrazić swą solidarność z osobami z autyzmem poprzez:
– oświetlenie domu na niebiesko;
– nałożenie ubrania w kolorze niebieskim;
– dodania niebieskiej żarówki 


Bądźmy w tym dniu razem!