Wycieczka uczniów z klas II- III do Częstochowy

Dnia 15 grudnia 2022 roku uczennice i uczniowie klas 1a, 1b i 2a wraz z wychowawczyniami i opiekunem wzięli udział w kolejnej audycji muzycznej pt. „Upominki spod choinki”, która odbyła się w Filharmonii Częstochowskiej. Na grudniowej audycji królowała muzyka, która od wieków towarzyszy świętom Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również znanych kolęd i pastorałek. Po wysłuchaniu wielu pięknych utworów, publiczność nagrodziła muzyków gromkimi brawami. Uczniowie otrzymali zarówno cudowną lekcję muzyki, jak i dobrą zabawę. Następnie udali się do Parku im. ks. Stanisława Staszica, aby zwiedzić znajdujące się tam Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, gdzie obejrzeli wystawę stałą pt. „DZIEJE GÓRNICTWA RUD ŻELAZA” i Muzeum Częstochowskie, w którym podziwiali etnograficzną wystawę jubileuszową zorganizowaną w stulecie urodzin artystów Janiny Plucińskiej-Zembrzuskiej i Stanisława Majewskiego. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni i szczęśliwi❣️🙂

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.