Wyprawa do wnętrza ziemi

Wyprawa do wnętrza ziemi

 

24 października 2022 roku uczniowie z klas VI a, VI b, VII a wraz z opiekunami wzięli udział w niezapomnianej wyprawie do wnętrza ziemi. Celem wycieczki było zwiedzenie zabytku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, czyli Kopalni Soli “Wieliczka” słynącej z bogatych złóż soli kamiennej i legend związanych ze św. Kingą. Uczniowie wysłuchali barwnych opowieści przewodnika na temat pracy pod ziemią oraz poznali bardzo ciekawe legendy związane z kopalnią. Mogli się przekonać (posmakować), czy rzeczywiście sól w “Wieliczce” jest bardzo słona 🙂

Kolejnym punktem wyprawy był Kraków. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, uczestnicy wycieczki spacerowali Traktem Królewskim, podziwiając Zamek Królewski i katedrę na Wawelu, kościół Mariacki, Sukiennice na  średniowiecznym Rynku oraz pozostałości murów obronnych z Bramą Floriańską i Barbakanem. Wysłuchali też hejnału z wieży mariackiej.