XXII Dzień Papieski pod hasłem "Blask prawdy ".

XXII Dzień Papieski pod hasłem "Blask prawdy ".

Kochani!

Nasza Jedynka poraz kolejny wzięła udział w obchodach Dnia Papieskiego, organizowanego przez Fundację” Dzieło Nowego Tysiaclecia.”Tego dnia w całej Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie jest przeprowadzana zbiórka, której celem jest pozyskanie pieniędzy dla zdolnej, polskiej młodzieży z niezamoznych i ubogich rodzin.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z nauczycielami p. D. Papierz, p. E. Kowalską i p. A. Tylikowska również włączyli się w te zbiórkę. W miłej aurze, choć nieco wietrznej, z uśmiechem na twarzy prosili o wsparcie i pomoc. Zebrane pieniążki zostaną przekazane na rzecz Fundacji.

Warto przypomnieć, ze Dzień Papieski przypada w niedzielę, bezpośrednio poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyłę na papieża. 16 X 1978 o godz. 18.18 metropolita krakowski, kardynał Karol Wojtyła jako pierwszy kardynał z Polski został wybrany na Papieża i przybrał imię Jan Paweł II. Był pierwszym od 455 lst papieżem spoza Włoch. Jego pontyfikat trwał prawie 27 lat. To właśnie z inicjatywy Jana Pawła II powstała organizacja wspierająca uzdolniona młodzież studencką.

Dziękujemy wszystkim za zrozumienie i wsparcie materialne. Do zobaczenia za rok.

Dziękujemy 🙂