Z wizytą w bibliotece :-)

Z wizytą w bibliotece :-)

W dniu 10 lutego 2022 roku w bibliotece szkolnej gościli najmłodsi czytelnicy – uczniowie klasy I a. Podczas spotkania odbyło się pasowanie na czytelnika, czyli uroczyste przyjęcie do grona czytelników biblioteki.

 Uczniowie podczas zajęć bibliotecznych zapoznali się z regulaminem biblioteki szkolnej i jej księgozbiorem. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o książki, oraz czego nie należy robić czytając książki. Wykonywali również pracę plastyczną polegającą na wyklejaniu Plastusia, przyjaciela Tosi z książki “Plastusiowy pamiętnik”, którą wszystkie dzieci znają i bardzo lubią.

Podczas pasowania uczniowie uroczyście przyrzekli, że będą książki kochać i szanować, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. na zakończenie spotkania otrzymali dyplomy przygotowane przez Panią Bibliotekarkę, oraz wypożyczyli pierwsze książeczki.