ŻONKILOWE POLA NADZIEI


Żonkil to symbol solidarności z umierającymi na raka. W całym kraju rozpoczęła się kolejna edycja kampanii hospicyjnej „Pola Nadziei”. Znakiem rozpoznawczym jest żonkil – międzynarodowy symbol nadziei. To już 21 kampania “Pól Nadziei”.

 7 października zainaugurowano kampanię na Ziemi Częstochowskiej. Zapraszamy  Was do wsparcia chorych, ich rodzin oraz pracowników hospicjów. Ofiarujmy wszystkim nadzieję i pomoc w postaci zakupionych cebulek żonkili.

Pola Nadziei to program stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwianie społeczeństwa na los osób terminalnie chorych.

Cała społeczność uczniowska naszej szkoły każdego roku włącza się w pomoc kupując cebulki żonkili.

Zapraszamy również w tym roku do pomocy hospicjom, które są ogromnym wsparciem dla chorujących na raka i ich rodzin.

Szczegółowych informacji udzielają wychowawcy klas oraz opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu.