Akademia Robotyki - roboty w naszej szkole

Akademia Robotyki - roboty w naszej szkoleW szkole używamy robotów edukacyjnych firmy Makeblock. Można je programować zarówno w środowisku tekstowym (Arduino IDE), jak i graficznym (Scratch), co daje całkiem spore możliwości prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą Posiadają czujniki światła, odległości i linii, ale można je też rozbudowywać o dodatkowe elementy, np. czujniki temperatury czy dźwięku. Roboty te dają możliwość sterowania za pomocą różnych urządzeń (laptopa, tabletu, smartfona), Posiadają darmowe oprogramowanie z polskim interfejsem.

Prowadzimy również zajęcia z robotami Lego Spike Prime, WeeDoo, MindStorms.


Startujemy w tym roku z nowym projektem opartym o mikrokontrolery – BBC mico:bit. Są to urządzenia mające niewielkie wymiary, ale bardzo duże możliwości. Za ich pomocą możemy zrobić np., czujnik temperatury, czujnik otwierania okien, krokomierz, przyrząd do mierzenia wilgotności gleby (możemy go wykorzystać do podlewania kwiatków), budować roboty itd.