Kolejny udany występ siatkarek z ,,Jedynki”

Kolejny udany występ siatkarek z ,,Jedynki”


Siatkówka, to sport, który w roku 1919, a więc równo 125 lat temu za pośrednictwem YMCA trafił do Polski. Od tego czasu, biorąc pod uwagę sukcesy drużyn narodowych żeńskiej i męskiej oraz drużyn klubowych, siatkówka, śmiało można wysunąć taką tezę stała się sportem narodowym. Piłka nożna, na której ,,zna się” 90% naszego społeczeństwa, pomimo największej liczby osób uprawiających tą dyscyplinę sportu w porównaniu z jej siatkową odpowiedniczką pod względem sukcesów wypada, niestety ,,blado”.

11 marca w Hali Sportowej w Pankach odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Siatkowej Dziewcząt z udziałem reprezentacji ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku. Dziewczęta, aby zagrać w finale bez straty seta wygrały rywalizację w Mistrzostwach SZS Gminy Kłobuck, które jednocześnie były turniejem kwalifikacyjnym.

Pomysł ,,poważnego” podejścia do piłki siatkowej u dziewcząt pojawił się stosunkowo niedawno, rok temu, w tym czasie dziewczęta krok po kroku wspinają się na wyższe szczeble umiejętności siatkarskich pod ,,bacznym okiem”nauczycieli wychowania fizycznego.

Mistrzostwa Powiatowe, co prawda dziewczęta z popularnej ,,Jedynki” ukończyły na czwartym miejscu, ale biorąc pod uwagę poziom rywalizacji wielkie Chapeau bas (szapo pa) dla dziewcząt, które zaprezentowały się przed licznie zgromadzoną publicznością w Pankach w składzie:

Marta Pudełek, Olga Pudełek, Iga Sobolewska, Hanna Mońka, Skowron Nadia, Stefańska Michalina, Zięba Zuzanna, Rataj Amelia, Natasza Górnik, Magdalena Śmiatek.

Gratulacje i dziewczęta pamiętajcie, że „Wątpliwości zabiły więcej marzeń niż jakiekolwiek porażki.”

Dariusz Wojnowski