Gminne Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w Halowej odmianie piłki kopanej chłopców klas IV- VI

Gminne Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w Halowej odmianie piłki kopanej chłopców klas IV- VI


Futsal to halowa odmiana piłki nożnej w pierwotnym zamyśle, czyli w roku 1930 przeznaczona dla dzieci i młodzieży ze względu na plac gry dostosowany do ich potrzeb i możliwości. Obecnie dyscyplina ta doczekała się mistrzostw świata i Europy seniorów. W najlepszych ligach świata występują zawodnicy o ,,bajecznych” umiejętnościach technicznych.

W e wtorek 12.03. 2024 w Hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku odbyły się Gminne Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w Halowej odmianie piłki kopanej chłopców klas IV- VI będące jednocześnie eliminacjami do Powiatowych Mistrzostw SZS. W zawodach wzięły udział zespoły ze szkół : SP1 w Kłobucku, SP 3 w Kłobucku, SP w Kamyku oraz w Białej.

W rywalizacji ,,kazdy z każdym” na pierwszym miejscu z kompletem ,,oczek” uplasował się Kamyk. Drugie miejsce z jedną przegrana zajęła SP 1 w Kłobucku występująca w następującym składzie:

– Wiktor Grandys,

– Sergiusz Kraus,

– Jan Kulej,

– Robert Chyra,

– Marcel Zarębski,

– Franek Fikier,

– Franek Stefański,

– Dawid Giza,

– Przemek Nowiński

– Franek Kumiszczo

– Dawid Wydmuch

Te dwa zespoły reprezentować będą Gminę Kłobuck w Mistrzostwach Powiatowych SZS kóre rozegrane zostaną w niedługim czasie. Oczywiście o wynikach poinformujemy w kolejnej sportowej relacji z wydarzeń jakie odbywają się w Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku.

Trzecie miejsce w Gimnnych Mistrzostwach zajęła drużyna z Białej z jednym zwycięstwem, na czwartym miejscu rywalizację ukończyła SP 3 w Kłobucku.

Gratulujemy Wszystkim postawy i niemałych umiejętności piłkarskich.

Dariusz Wojnowski