PASOWANIE NA CZYTELNIKA

PASOWANIE NA CZYTELNIKA


7 listopada 2022 r. bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie z klas pierwszych wraz z wychowawczyniami p. Danutą Papież oraz p. Ewą Kowalską. Celem tej wizyty było “Pasowanie na Czytelnika”. Przed złożeniem uroczystego przyrzeczenia, dzieci z uwagą wysłuchały kilku informacji dotyczących zasad korzystania z biblioteki. Poznały procedury wypożyczania książek, regulamin obowiązujący w bibliotece oraz rodzaj gromadzonych zbiorów, ich rozmieszczenie i sposób opracowania. Po jednogłośnym stwierdzeniu przez pierwszoklasistów swojej gotowości do bycia odpowiedzialnym czytelnikiem wszyscy złożyli przyrzeczenie. Dzieci ślubowały książce szacunek oraz troskę o to, by zawsze wyglądała jak nowa, a także to, że zawsze będą jej przyjaciółmi.

Uczniowie gotowi do samodzielnego wypożyczania i czytania książek uzyskali tytuł “Czytelnika”. Podczas zajęć najmłodsi czytelnicy wykonali piękne prace plastyczne, które znajdą się na wystawie w bibliotece szkolnej. Na pamiątkę tej miłej wizyty każdy z uczniów otrzymał dyplom oraz wypożyczył swoją pierwszą książkę.