Udany występ tenisistów stołowych w Ćwierćfinałowych Mistrzostwach Województwa Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego

Udany występ tenisistów stołowych w Ćwierćfinałowych Mistrzostwach Województwa Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego


Wygrana drużyny dziewcząt i chłopców w Powiatowych Mistrzostwach Szkolnego Związku Sportowego była przepustką  do udziału w Ćwierćfinałowych Mistrzostwach SZS, które w tym roku odbyły się w Częstochowie. Zgodnie z Regulaminem w tej fazie Mistrzostw mogą brać udział drużyny z powiatów: Częstochowskiego- ziemskiego i grodzkiego oraz kłobuckiego, które z dwóch pierwszych miejsc w swoim powiecie.

W ubiegłym roku chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku w składzie: Leon Suchański, Nikodem Pomian i Dominik Drzastwa triumfowali w tej fazie mistrzostw, pomyślnie przebrnęli przez następną rundę i ostatecznie w finale wojewódzkim zajęli wysokie 6 miejsce zawieszając bardzo wysoko poprzeczkę.

Ostatecznie w tej edycji Nikodem, Dominik i Leon zajęli wysokie 5 miejsce po pojedynkach, które obfitowały w zagrania na najwyższym poziomie. Taki jest sport. Gratulacje za postawę, charakter i walkę do końca.

W tych samych mistrzostwach bardzo wysokie miejsce na najniższym stopniu podium zajęły dziewczęta, które wystąpiły w składzie- Natasza Górnik i Zosia Bachór. Gratulacje!!!! Było naprawdę bardzo blisko, o awansie do ścisłego finału zadecydowała jedna przegrana piłka. Powiat Kłobucki ma wspaniałych ambasadorów w postaci drużyny dziewcząt i chłopców z SP 1 w Kłobucku