Wycieczka do Filharmonii Częstochowskiej.

Wycieczka do Filharmonii Częstochowskiej.

27 października 2022 roku uczennice i uczniowie klas 1a, 1b i 2a wraz z wychowawczyniami i opiekunami wzięli udział w audycji muzycznej pt. Muzyczne bajki – słuchajki, która odbyła się w Filharmonii Częstochowskiej. Młodzi słuchacze przenieśli się w świat baśni ilustrowanej muzyką i dowiedzieli się, czym jest tonacja, kolorystyka i barwa w muzyce. Po wysłuchaniu wielu pięknych utworów, publiczność nagrodziła muzyków brawami.

Celem wyjazdu było wprowadzenie młodych ludzi w świat muzyki klasycznej i umożliwienie jej odbioru na żywo. Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z muzyką poważną w filharmonii. Uczniowie otrzymali zarówno cudowną lekcję muzyki, jak i dobrą zabawę. Uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni i szczęśliwi, więc wyjazd był na pewno bardzo udany. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.