Wycieczka do Muzeum Kultury Przeworskiej i Izby Pamięci Bitwy pod Mokrą

Wycieczka do Muzeum Kultury Przeworskiej i Izby Pamięci Bitwy pod Mokrą


Muzeum Kultury Przeworskiej i Izbę Pamięci Bitwy pod Mokrą odwiedzili uczniowie klas trzecich. Pan Piotr Krysiński w ciekawy sposób przedstawił wydarzenia historyczne, które rozegrały się na tutejszych polach podczas kampanii wrześniowej w 1939 r. W ramach warsztatów rękodzielniczych uczniowie wyrobili z gliny pamiątkowe medaliony. Pan Darek Wojnowski słynie z tego, że często sprawia uczniom niespodzianki. I tym razem nie zawiódł. Przygotował zawody strzeleckie, które wygrał Kuba Bogus, a drugie miejsce ex aequo  zajęli Zosia Świąć i Fabian Wilk. Zaledwie kilkanaście kilometrów od Mokrej we wsi Napoleon znajduje się Muzeum 303, czyli najlepszej i najskuteczniejszej jednostki myśliwskiej w czasie ll wojny światowej, która walczyła w bitwie o Anglię w 1940r. Jest to wspaniałe miejsce, gdzie można zobaczyć nie tylko znakomicie zachowane lotnicze mundury, żołnierski ekwipunek i wnętrze myśliwca, można też wejść na chwilę do śmigłowca i posiedzieć MiGu. Uwierzcie, że blisko Kłobucka są atrakcje na skalę ogólnopolską i warto je odwiedzić. Polecamy! Uczniowie klas lll a i lll b z wych. p. Ewą Kowalską i Danutą Papierz, oraz p. Dariusz Wojnowski.